Нещодавно на даху Божедарської опорної школи на Дніпрівщіні бюджетним коштом нещодавно змонтували 16 сонячних панелей потужністю 4 кВт. Згенерованою енергією нині освітлюють шкільне подвір’я, але в планах підвести “сонячну” енергію до спортивної зали, камер відеоспостереження і навіть пожежної сигналізації.
Окупитися нова СЕС повинна приблизно за шість років, проте строк запланованого життя устаткування вп’ятеро перевищіть строк повернення бюджетних вкладень.
«Цей комплект сонячних модулів коштує майже 200 тисяч гривень. Це невеликі кошти для бюджету будь-якої спроможної громади. Якщо кожна громада зведе таку чи трохи потужнішу електростанцію, це дасть серйозну економію коштів в масштабах області. Тому одна із стратегій обласної влади – переведення шкіл регіону на енергозберігаючі технології», – зазначає перший заступник голови Дніпровської ОДА Олег Кужман.
За словами голови Дніпровської обладміністрації Валентина Резніченка, проекти з альтернативної енергетики зараз повинні мати найвищий пріоритет. Значною мірою ця програма уже розгортається. Так, лише в цій області, на
твердопаливні котли перевели понад сотню котелень у дитсадках, школах та лікарнях.
Сонячні електростанції вже побудували у Підгородному та Нікополі. Для Божедарівської школи вигода від сонячних панелей подвійна: вони не лише виробляють електроенергію, а й дозволяють заощадити кошти на закупку нових меблів та шкільного устаткування. Крім того, використання поверхні шкільного даху дозволиляє не витрачатися на капітальне будівництво.