Експерти вважають що дуже часто очищення панелей не обгрунтоване економічно. Звісно ефективність СЕС взимку значно падає. Причиною тому як низька інсоляція, так і снігове покриття, що відділяє панелі від сонця.
Втім, рішення очищати панелі може стати не найкращим виходом. Справа в тому, що за ясної зимової погоди сніг на площині панелей сам собою тане вельми швидко, а за відсутності сонця механічне очищення особливих результатів не дасть.
Єдине виключення це випадок, коли СЕС є вашим основним джерелом енергії. В такому разі очищення панелей може мати сенс, заощаджуючи пальне для генератора.
У тому, що очищення сонячних панелей від снігу суттєво не вплине на рівень генерації, впевнені і в “Українських системах солар”, яка працює з трекерними сонячними системами. “Генерація засипаних снігом сонячних панелей буде нульовою, однак враховуючи, що практично нульовою вона буде і в таку похмуру погоду, економічного ефекту від очищення панелей годі сподіватися, – пояснює представник компанії. – Кожен власник СЕС повинен самостійно приймати рішення щодо очищення модулів від снігу, памятаючи, що за відсутності сонця втрати від неочищених панелей будуть мінімальними”.
Деякі трекерні системи скидають сніг самостійно. У таких пристроях панелі рухаються на кут 70 градусів – і сніговий покрив висотою 5 см сповзає.
За кордоном експерти дають власникам СЕС схожі рекомендації. Так, у США мешканцям Східного узбережжя радять почекати 2-3 дні, щоб сніг почав танути і сповзати вниз, тоді як домогосподарствам у глибині країни рекомендують знімати сніг з даху, щоб зібрати більше сонячних променів, які відбиваються від снігу на землі.