Мешканець села Бобриці, адвокат Сергій Коннов є одиним з поки що небагатьох українців, які цінують ефективність і чистоту нових альтернативних джерел енергії.
Цей адвокат, що мешає в передмісті Києва уже придбав електромобіль, утеплив оселю і встановив сонячну електростанцію потужністю 10 кВт. на своєму даху.
Починалося все із СЕС. Зараз на даху і дворових спорудах вже розташовано 40 сонячних панелей площею 1,6х1 метр кожна. Причина корінилася у зростанні цін на енергоносії з яким пан Коннов не захотів миритися. Він зазначає: “Мотивацією була не стільки економія коштів, оскільки цей спосіб виявився досить затратним, а перехід на менш шкідливу для природи альтернативну енергетику, плюс сонячна станція – це або додатковий дохід, або економія: “зелена”, безпечна, не шумить, та ще й гроші приносить – як її не любити?”
З 2015 року власник станції продає надлишок енергії зі своїх 10 кВт продає Київобленерго за “зеленим тарифом”. За його підрахунками, СЕС приносить 50 тисяч гривень.
Власник сонячної станції зазначає: “В будь-якому випадку це непогана інвестиція для тих, у кого є можливість взяти кредит або витратити власні заощадження. Сонячна станція дозволяє заробляти гроші, краще, ніж банківський рахунок, – розповідає він. – Особливих проблем у догляді за сонячними панелями, термін служби яких сягає 20 років за умови відсутності серйозних пошкоджень під час експлуатації, немає – треба лише протирати від пилу, за весь час кілька разів були перебої у системі Київобленерго, і тоді зависав інвертор, якщо є можливість, то необхідно кілька разів на рік змінювати нахил сонячних панелей».
Цікаво, що нова СЕС підштовхнула Сергія Коннова до значної “екологізації” власного трибу життя. “Це все “небезпечне” починання: після сонячних панелей я придбав електромобіль, – розповідає юрист. – Потім утеплив будинок, завдяки чому зменшив споживання газу, ціни на який виросли у 7 разів”.
Наразі пан Коннов є прихильником роздільного збирання сміття. “Майже все село сортує, у мене вдома стоять окремі сумочки для паперу, пластику, скла, металу – потім вторсировину розвозять у різні пункти збору відходів, – розповідає він. – Раніше платили за це з власної кишені, зараз вже перестали». Окрім цього екоактивіст облаштував собі світлодіодне освітлення. Вулиці його села також освітлюють саме світлодіодні ліхтарі, екологічний розвиток підтримує уся громада та навіть сільська рада.