На місці недобудованої АЕС у Сергойнсвіллі, штат Теннессі звели сонячну електростанцію потужністю в 1 МВт. За рік новенька станція виробляє 1400 МВт\год відновлюваної енергії якої вистачає для живлення сотні житлових будинків.
Будівництво атомної станції було зупинено у 1981 році, коли в США сталася атомна аварія на іншій станції – Три-Майл-Айленд. З тих пір будівля стояла закинутою, виступаюч хіба що туристичною пам’яткою. Збудована на цьому місті СЕС, планований строк служби якої становить 30 років, звісно, не може забезпечити енергією усе місто, проте виступає символом доступності і популярності сонячної енергії.
Тільки у США налічується близько 80 тисяч закинутих промислових об’єктів, у тому числі біля сотні атомних станцій. Наразі проекти з їх реорганізації у СЕС перебувають у стані розробки.
Подібні проекти стають дедалі популярнішими не лише в Америці – так, наприклад в Німеччині на систему зберігання енергії перетворять стару вугільну шахту, а в Україні розробляють проект будівництва сонячної станції в Чорнобильській зоні відчуження.