СЕС у міській забудові все ще диковинка для України, проте підприємливого мешканця Житомира Сергія Кохана це не зупинило.
Витративши близько півроку на оформлення “зеленого тарифіу”, він продає електроенергію за 19 євроцентів за кВт \ год. і вельми задоволений роботою своєї приватної станції.
Він каже:
«Я вклав у «домашню» СЕС 15 тисяч доларів і тепер суттєво заощаджую на електроенергії, – пояснює він. – Вирахував, що за 1 рік панелі виробляють енергію, якої вистачить на 80 місяців користування».
Окрім грошей за “зеленим тарифом” Сергій Кохан отримав і компенсацію від Житомирської обласної адміністрації за встановлення сонячної станції у розмірі 20%. «Відправив запит і через місяць отримав відшкодування», – стверджує власник СЕС
Наразі його дахові фотоелементи не потребують якогось особливого догляду.
«Один-два рази на місяць піднімаюсь на дах подивитись на станцію, – розповідає пан Кохан. – Панелі будуються вже з захистом від всіх природних стихій, тому дощ, сніг, град – не шкодять їм».
За його словами найскладнішим було укласти договір оренди даху для отримання дозволу “Житомиробленерго” на встановлення сонячної станції.
«Орендувати дах я можу лише за згоди мешканців, орендна плата становить 1 грн за квадратний метр, – розповідає житомирянин. – Я взяв на себе обов’язок утримувати дах будинку у хорошому стані і регулярно проводити ремонтні роботи, крім того, я встановив нову щитову на дім – і тільки після цього я отримав дозвіл на встановлення панелей на даху».
За словами Сергія Кохана, ідея вироблення елекроенергії без шкоди для природи надихала найбльше.
«В Житомирі я перший встановив сонячні панелі на даху багатоповерхового будинку, хоча в обласному центрі їх вже більше трьох десятків».