В селищі Затон на Полтавщині фермер збудував СЕС на 30 кВт прямо на власному полі. За повідомленням полтавської ТБ-студії “Місто” прибутки Олексія Оніщенка вже склали 25 тис. гривень на місяць (у літній, відносно ясний період).
Пан Оніщенко, зоотехник за фахом, раніше займався фермерством, та нещодавно вирішив звернути свою увагу на сонячну енергетику. Цьогоріч він встановив обладнання для СЕС, первинна потужність якої складала лише 3 кВт.
«Цієї зими, коли у селі нічого робити, вирішив побудувати сонячну станцію, – розповідає Олексій Онищенко. – У лютому встановив на городі першу конструкцію із сонячними панелями – зараз вже працює таких чотири, ще п’ять чекають запуску».Цікаво, що підприємець обрав панелі із трекінговою системою, тобто такі які автоматично обертаються за сонцем. Завдяки такому механізмові генерація електроенергії збільшується на 30 – 40 %, у порівнянні з нерухомими панелями, що вставляються на даху.
Наразі підприємець продає більшість електрики у мерезу за зеленим тарифом згідно з договором ПАТ «Полтаваобленерго». Процес підписання документів зайняв близько 6-7 міс., а загальна вартість склала близько 200 тис. гривень.
«Я 5% виробленої енергії споживаю. Сонячна електроенергія йде на обслуговування будинку: бойлер, чайник, телевізор, освітлення. Все інше продаю. Термін окупності моєї станції, гадаю, складе 5-6 років» – зазначає власник, і додає – «платформи з панелями протягом дня повертаються за сонцем: у 10 годин вони запрограмовані дивитись на схід, а, наприклад, о 12.30 – на південь.Максимум СЕС виробила влітку – за один місяць вдалося заробити 25 тисяч гривень».