Американський стартап SolarWindow Technologies розробив рідке покриття для вікон, яке перетворює їх на сонячні панелі, що виробляють електроенергію, пише Seeker.
Покриття наноситься на скло або пластикові склопакети. Потім воно засихає і утворює тонку прозору плівку (вона складається з вуглецевого матеріалу, водню, азоту і кисню). Сонячне світло, що проходить через це покриття, генерує електричний заряд. Він потрапляє на сітку з найтонших дротів (кожен тонший за людську волосину) і проводиться до країв віконної рами, від якої вже по справжніх дротах надходить в електромережу приміщення.
Черепиця, жалюзі а тепер – і самі вікна. Що ще вчені перетворять на сонячні панелі?
За відомостями Seeker науковці зі стартапу SolarWindow розробили рідке покриття що здатне вловлювати сонячне світло та перетворювати на електричну енергію.
Нове покриття може нанести на скло або ж склопакет. Після чого покриття застигає утворюючи тонку прозору плівку з азоту, водню, кисню та вуглецевого матеріялу.
Сонячний промінь що проходить крізь таку плівку генерує електричний заряд що втрапляє у тенета з ультратонких дротинок і крізь ці дроти (кожен тонкіший від нашої з вами волосини) проходить до країв віконної рами де втрапляє у електромережу приміщення уже зі справжніх дротів.
«Звичайні сонячні панелі непрозорі, а SolarWindow розробляється для підтримки архітектурної краси та прозорості вікна при генерації електроенергії, – зазначає генеральний директор SolarWindow Джон Конклін».
Застосовувати рідке покриття планують у першу чергу у великих міських будівлях і хмарочосах. Компанія SolarWindow вже оголосила про співпрацю з каліфорнійською фірмою Triview Glass Industries, яка виробляє спеціальні скляні панелі для архітектурних фірм і комерційних розробників.
На думку Джона Конкліна, «це важливий перший крок, щоб вивести технологію з лабораторії на сонце». Також америкаські науковці мають намір співпрацювати з виробниками скла, щоб знайти найоптимальніший спосіб інтеграції технології.