1 000 000 € – саме стільки планує використати ЄБРР планує використати на підтримку кліматичних інновацій в нашій державі. У рамках цієї програми передбачена підтримка 50 українських компаній-інноваторів. У цей перелік ввійдуть як ті підприємства що скорочують енергоспоживання і, як вислід – шкідливі викиди і до розробників “екологічних” технологій.
Ця ініціатива діятиме в рамках програми FINTECC та за фінансування EU Neighborghood Facility. Впровадженням та адмініструванням Інноваційних Ваучерів займається ГО Greencubator.
Ваучери дістануться лише приватним компаніям, проте їх список ще остаточно не затверджено. Щоб прийняти участь в конкурсі ваучерів компанія повинна:
Має бути приватною і базуватися в Україні
Має існувати на ринку не менше двох років
Повинна мати стабільне фінансове становище, не мати історії банкрутства та судових справ у бекграунді
Не може бути пов’язана з компанією надавача послуг
Претенденти можуть подавати різноманітні проекти, проте основною їх характеристикою має бути розвиток або впровадження інноваційних технологій. Наприклад:
Невелике виробництво, що може скоротити своє споживання енергії за рахунок впровадження інноваційних енергетичних рішень на виробничих лініях може отримати Інноваційний ваучер на проектні роботи чи техніко-економічний аналіз монтування такого обладнання або програмного забезпечення.
Стартап, який готується до запуску кліматичної технології – може отримати фінансування на промисловий дизайн, R&D чи time-to-market.
Компанії розробники енергоефективних технологій можуть подавати на фінансування проекти з тестування своїх розробок, сертифікації готових продуктів та українських чи міжнародних ринках, розробку промислового дизайну, тощо.
В більшості випадків фінансування одного проекту в рамках інноваційних ваучерів не перевищуватиме €20 000.
Від отримувачів інноваційних ваучерів також буде вимагатися співфінансування у розмірі близько 25% суми ваучера.
Більше про умови фінансування можна дізнатися на сайті http://innovoucher.com.ua/